Anasayfa Sağlık Sağlık Nedir Kısaca

Sağlık Nedir Kısaca

Sağlık Nedir Kısaca Ne Demek

Sağlık teriminin tanımı yapmaya kalkarsak, onlarca sayfalık makaleler yazılması gerektiğini birçoğunuz muhtemelen tahmin edebilmektesiniz. Ama yine de kısaca, ufak bir tanım yapmak gerekirse; bireyin vücudunda ve pek tabii vücuduyla birlikte psikolojisinde de (ruhen, fiziken ve mantıken) bazı sorunların yaşanabilme durumudur. Yani her şeyin, tam anlamıyla iyi olmaması diyebiliriz. Birçok önemli kişinin de dediği gibi ‘’her şeyin başı sağlık’’ kelimesi, kendi kendine bile tüm bu terimi açıklayabilmektedir. Sağlık açıklarken, aynı zamanda; bedensel, ruhsal ve sosyal anlamda iyilik diye de 3’e ayırmak mümkündür.

Bedensel Açıdan Sağlık: Bireyin vücudundaki organların eksik olması veyahut mikrop ile savaş vermesi diye tanımlanabilmektedir.

Ruhsal Açıdan Sağlık: Bireyin gereken olgunluğa ulaşmış olabilmesi, ne zaman nerede nasıl konuşabileceğini kavrayabilmesi ve her daim iyiyi düşünerek mutlu olabilmesi diye açıklanabilir. Tabi bunları Bedensel iyilik, ruhsal iyilik ve sosyal iyilik şeklinde ele aldığımızı unutmalayım.

Sosyal Açıdan Sağlık ise; Her daim bireyin, hangi ortamda nasıl davranacağını kavrayabilmesi ve sosyal açıdan oldukça pozitif bir şahıs durumuna geçebilme olayıdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.