Anasayfa Nedir Kedi Nedir Kısaca

Kedi Nedir Kısaca

Kedi Nedir Kısaca Ne Demek

Evcil kedi, küçük, genelde tüylü, evcilleştirilmiş, etçil memeli. Genelde hane hayvanı olarak beslenenlere hane kedisi, veyahut diğer kedigillerden ve küçük kedilerden ayırmak gerekmiyorsa kısaca kedi denir. İnsanlar kedilerin arkadaşlığına ve haşarat ve hane zararlılarını avlayabilme kabiliyetine ehemmiyet vermektedir.

Kediler anatomik olaraki güçlü, esnek vücutlarıyla , hızlı ataklarıyla, keskin geri çekilebilen pençeleriyle ve küçük avları yakalamak için dizayn edilmiş dişleriyle diğer kedigillere benzemektedirler. Kediler bizim kulaklarımız için çok düşük ya da çok yüksek frekanstaki sesleri duyabilme yeteneğine sahiptirler. Karanlığa yakın ortamlarda görebilirler. Bir çok memeli gibi, kediler bizlere göre daha zayıf renkli görüşe ve daha kuvvetli koku alma becerisine sahip bir canlıdır.

Kediler, tek başlarına avcılık yapabilmelerine karşın sosyal bir türdür, ve kedi iletişimi, kedi feromonu ve kedilere has vücut dilinin yanı sıra seslenme çeşitliliğini (miyavlama, mırıltı, sesini titretme, tıslama, hırıltı ve gırtlaksı ses) de içinde barındırır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.