Anasayfa Sağlık Epilepsi Nedir Kısaca

Epilepsi Nedir Kısaca

Epilepsi Nedir Kısaca Ne Demek

Epilepsi, halk arasında sara olarak bilinen hastalıktır. Beyin içinde gerçekleşen bir sorun ile ortaya çıkan bu hastalık, beyindeki hücrelerin haddinden fazla elekto-kimyasal boşalma/dalgalanma yapması sonucunda ortaya çıkar ve genellikle kişilerin ‘’aniden’’ baygınlık geçirmesine neden olur.

Epilepsi bir nörolojik bozukluktur ve kesinlikle ciddiye alınması gereken bir hastalıktır. Bu gibi rahatsızlıklar yaşayan hastalarda, sıklıklı bilinç kaybı görülmektedir. Ayrıca, aniden baygınlık geçiren hastaların; dengesiz düşüşlerinden dolayı daha bir çok sorun da göze çarpmaktadır. Epilepsi nöbetleri, bu hastalık için en kötü durumlar arasında yer almaktadır ve farklı farklı versiyonları söz konusudur. Bazı durumlarda kişi yere düşüp ağzının köpürme durumu oluşur, bazı durumlardaysa kişi büyük bir korku hissi ile birlikte kendini kaybedebilir.

Her iki durumda oldukça riskli sonuçlar doğurabilir, bu yüzden de uzmanlar tarafından gözlem altında tutulmalıdır. En azından tedavi süreci bu şekilde devam etmelidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.