Anasayfa Nedir Elektronik Kağıt Nedir Kısaca

Elektronik Kağıt Nedir Kısaca

Elektronik Kağıt Nedir Kısaca Ne Demek

Son yıllarda hayatımızdaki yerini alan elektronik kağıt yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. E kağıt olarakta bilinen bu buluş bir zamanların en büyük hayallerinden biriydi. İnsanların ilk kağıdı keşfetmesi ve baskı tekniklerini bulmasıyla birlikte kağıt oldukça önemli bir hal aldı.

Elektronik kağıtlar ise aynı bildiğimiz kağıt inceliğinde olup tekrar tekrar kullanılabilmektedir. Çok az enerji tüketen bu kağıtlar istenildiğinde cihaza sokularak yeniden yazılabiliyor, içindeki yazı düzeltilebiliyor hatta tümü silinebiliyor.

Gyricon adı verilen bu kagıt, xerox palo alto research center ( parc ) da icat edildi. gazete, süpermarket, eğitim sektörüne hitap etmesi beklenen bu teknolojinin çalışma mantığı ise; wand adı verilen bir aygıt kagıt boyunca gezdirilerek, eski bilgilerin silinerek yerine yenilerinin getirilmesini sağlayabiliyor, bu teknoloji ile hiçbir kişisel çaba harcamadan kitabınızı actıgınızda tüm evraklarınızı güncellenmişde bulabiliyorsunuz, yanınızda kolaylıkla taşıyabileceginiz küçük printerı ile epaperdan cıkış alabiliyorsunuz, süpermarketler içinde geliştirilen elektronik yenileme sistemiyle eski bilgilerin yerine yenilerinin indirilmesi ile teknolojinin esen hızlı rüzgarını yakalayabiliyorsunuz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.