Anasayfa Din Deccal Nedir Kısaca

Deccal Nedir Kısaca

Deccal Nedir Kısaca Ne Demek

Deccal, şeytanı temsil eden varlıktır. İslam inancına sahip olan insanlar için oldukça büyük öneme sahip olan ‘’deccal’’, ahir zamanında; Mesih’in ikinci defa Dünya’ya inmesinden önce tüm insanların aklını çekeleceği ve kötülüğe sürükleyeceği düşünülür.

İnsanları inançlarından tamamen saptıracağı ve kötü alışkanlıklara/sapkınlıklara sürükleyeceği inanılan Deccal’ın, alnının ortasında ‘’sadece’’ müslümanların göreceği söylenen kefere yani kafir yazısı olacağı da ayrıca bilinmektedir. Deccal’in ölümünün sadece İsa tarafından olacağı ve bunun da kıyametin 6. Alameti olduğu belirtilmektedir. Ayrıca Deccal’in, tüm insanlığa kendini peygamber ve yenilmez olarak tanıtacağı; zamanla da herkese kötülüğü ve fitneyi yayacağı inanılmaktadır. Bu şekilde kendi yanına çekebileceği kadar ‘’kötü’’ insan çekmeyi planladığı yazılmaktadır.

Müslümanlığın yanı sıra; Hristiyan eskatolojisinde ‘’Antichrist’’ ismi ve Yahudi eskatolojisinde ise ‘’Armilus’’ isimleri Deccal’in karşılığı olarak belirtilir ve o şekilde inançlar yansıtılır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.