Anasayfa Nedir Bonzai Nedir Kısaca

Bonzai Nedir Kısaca

Bonzai Nedir Kısaca Ne Demek

Bonzai kelimesi gerçekte Sentetik Cannabinoid adlı bir karışımın alt maddelerinden gelmektedir. Sokaklarda bonzai kelimesi uyuşturucu maddesi olarak bilinmekte ve kullanımı oldukça yaygındır.

Tamamı kimyasal olan uyuşturucu maddesi bazı bitkilerin kurutulmuş halinden süzdürülerek yapılmaktadır. Diğer maddelere göre daha fazla zararlı olan bu uyuşturucu maddesi fiyatının düşük olmasından dolayı tutulmaktadır. Yaş aralığı gittikçe düşen bu maddeyi engellemek için ülkemizde ki teşkilatlar büyük yavaş vermektedir. Buna rağmen halen daha satımı ve ticareti engellenmemektedir. Çocukların ve yetişkinlerin kullandıkları bu maddeler içerisinde;

a) JWH-018

b) CP 47,497

c) JWH-073

ç) HU-210

d) JWH-200

e) JWH-250

f) JWH-398

g) JWH-081

ğ) JWH-073 methyl derivate

h) JWH-015

ı) JWH-122

i) JWH-203

j) JWH-210

k) JWH-019

Yer almaktadır.

Ülke içerisinde birçok farklı madde isimleri ile gelmektedir. Ülkemizde son zamanlarda ticareti fazlalaşmış olup hatta ticaret ile kalmayıp yetiştirilmeye başlanmıştır. Bonzai içerisinde bulundurduğu sentetik maddeler nedeniyle insanları büyük olumsuzluklara sürüklemiştir. Hayal dünyasına daldırdığı için zihni açık olmayan insanlar birçok kez kendilerini öldürmüşlerdir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.