Anasayfa Nedir AİESEC Nedir Kısaca

AİESEC Nedir Kısaca

AİESEC Nedir Kısaca Ne Demek

Bu kuruluş uluslar arası bir gençlik platformu olarak bilinmektedir. Topluma faydalı olmak isteyen gençlerin kendi potansiyellerini keşfedip o yönlerini geliştirebilecekleri bir ortam sunmaktadır.

Politika ile ilgilenmeyen ve kar amacı gütmeyen bu kuruluş 107 ülkede ve sayısı 1700 ü bulan üniversitelerde faaliyetlerine devam etmektedir. Bu organizasyonda iş dünyası ve üniversiteler birlikte hareket etmektedir. Bu organizasyonda iletişime açık öğrenciler kendilerinde bulunan liderlik potansiyellerini keşfederler. Kişilerin kendilerini geliştirmesi için liderlik tecrübeleri ve stajlar sunmaktadır. Bu organizasyon, şirketler ile de işbirliği yaparak kendilerine sponsorluk sağlayıp, kongrelere ve seminerlere katılabiliyorlar.

Çok büyük bir uluslar arası organizasyon olan bu kuruluş sayesinde gençler kendilerini liderlik alanında geliştirebilirler.

AİESEC, geleceğin liderlerini ve üst düzey yöneticilerini yetiştirmeyi amaçlayan uluslararası bir platformdur. AİESEC, gençlere yurt dışında staj eğitimi şansı vererek; bu konuda birçok öğrencinin önünü açmakta ve bu konuda ciddi de yatırımlar yapmaktadır. Bu amaçlarla, AİESEC her yıl 400’den fazla konferans gerçekleştirir ve üyelerine de 4000’den fazla yurt dışı tecrübesi sağlamalarını amaçlar. Tabi amaçlamakla da kalmaz, tüm bunların en doğru şekillerde gerçekleşmesini sağlar.

AİESEC ile çalışan bütün kurumlar, AİESEC ekibinin gençlere ne denli değer verdiğini ve bu değeri yine aynı şekilde yurt dışında eğitimler verip iş olanakları da tanıyarak; dünyanın her yerinden yol gösterme amacıyla kurulduğunu ve bu şekilde de devam ettiğini bilmektedirler.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.